Jak powstają ogrodzenia palisadowe?
Pierwszym etapem produkcji ogrodzeń palisadowych jest projektowanie konstrukcji. Na tym etapie uwzględniane są wymiary ogrodzenia, jego kształt oraz wzór. Projektant musi także zadbać o to, aby ogrodzenie spełniało wymagania dotyczące bezpieczeństwa oraz estetyki. W zależności od potrzeb klienta ogrodzenie może być wykonane na zamówienie lub wybrane spośród gotowych wzorów.
Obróbka elementów ogrodzenia i jego instalacja na miejscu
Kolejnym etapem produkcji ogrodzeń jest obróbka elementów konstrukcyjnych. W przypadku drewnianych ogrodzeń deski są cięte na odpowiednie długości i kształty, a następnie szlifowane i malowane. Betonowe elementy są formowane w specjalnych formach, a po ich stwardnieniu są szlifowane i malowane. Stalowe elementy są cięte, gięte oraz spawane, a następnie poddawane procesowi cynkowania, który zabezpiecza je przed korozją. Po przygotowaniu wszystkich elementów konstrukcyjnych przystępuje się do postawienia ogrodzenia palisadowego na posesji. Przy montażu trwałych ogrodzeń palisadowych w Legionowie gotowe sekcje ogrodzenia transportujemy na miejsce instalacji. Proces instalacji obejmuje łączenie poszczególnych elementów za pomocą śrub i spawania.
Konserwacja i pielęgnacja
Aby zapewnić długą żywotność ogrodzenia, ważne jest jego odpowiednie utrzymanie. W przypadku drewnianych ogrodzeń konieczne jest regularne malowanie oraz impregnacja, aby chronić drewno przed wilgocią i szkodnikami. Betonowe ogrodzenia wymagają jedynie okresowego czyszczenia, aby usunąć zabrudzenia i osady. Stalowe ogrodzenia powinny być sprawdzane pod kątem ewentualnych uszkodzeń powłoki cynkowej oraz rdzy.